slide servic

واحد سرویس و نگهداری شرکت فنی مهندسی سمان آسانسور متشکل از سرویسکاران آموزش دیده و مجرب است، که با تمام تجهیزات در تهران و شهرستانهای حومه، آماده ارائه خدمات و سرویس در اسرع وقت بوده و رفع هر گونه خرابی و اجرای نگهداری پیشگیرانه در جهت افزایش عمر و کارایی دستگاه را بر عهده دارد. این مجموعه با دارا بودن انبار قطعات قابلیت ارائه خدمات سرویس ، نگهداری و جنرال سرویس حتی در ایام تعطیل را نیز دارد. سرویس و بازرسی در مجموعه فنی مهندسی سمان آسانسور بر اساس چک لیست شرکت صورت می گیرد

تلفن های شرکت آسانسور سمان :
88918414-15-16 021
66122974-76 021
شماره همراه مدیر بخش سرویس و نگهداری : مهندس آرین 4660 532 0919

 

سرویس و نگهداری آسانسور :

عبارتست از بازیینی کلی قطعات نصب شده و نظارت مستمر بر عملکرد کلی سیستم پس از نصب آسانسور.

بطور کلی هیچ سیستم یا مکانیزمی وجود ندارد که نیازمند سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای نباشد به ویژه سیستمهایی که ایمنی آنها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا می نماید و خرابی آنها باعث خطرات احتمالی جانی می گردد. از این رو اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور کمتر از اهمیت نصب آسانسور نبوده و یک آسانسور صرفنظر از نوع آن و شرکت سازنده آن ، می بایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شخص یا اشخاص متخصص تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

 

سرویس و نگهداری آسانسور را از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی نیز می توان بررسی نمود. بطور کلی بدیهی است اگر قطعه یا قطعاتی در شرف خرابی یا آستانه فرسودگی قرار بگیرند در صورتیکه به موقع تعویض یا تعمیر نگردند احتمالا باعث اختلال در عملکرد قطعات دیگر نیز خواهند بود، و یا ممکن است خرابی آنها صدمات جبران ناپذیری به کل سیستم وارد نماید. حتی وقوع خطرات جانی در بدترین حالت ممکن است. فرض کنید سیم بکسل آسانسور در آستانه فرسودگی قرار گرفته است . این فرسودگی و یا خوردگی سیم بکسلها باعث خوردگی فلکه های کششی موتور و هرزگرد می شود بنابراین فلکه های کششی نیز در معرض فرسودگی قرار میگیرند و در حالتیکه ترمز ایمنی آسانسور (پاراشوت) فعال و تنظیم نباشد پارگی سیم بکسل باعث سقوط آسانسور شده و منجر به آسیب های جبران ناپذیر جانی و مالی خواهد بود.


انواع فعالیتهای سرویس و نگهداری :

بازرسی

بازرسی از آسانسور در مقاطع زمانی برنامه ریزی شده صورت می پذیرد تا معلوم شودکه آیا آسانسور به سرویس نیاز دارد یا به تعمیرات پیشگیرانه؟بازرسی ممکن است به صورت چشمی یا عینی و یا از طریق اندازه گیری بعضی از ویژگیهای فیزیکی دستگاهها باشد.

سرویس آسانسور:

در صورتیکه هنگام بازرسی نیاز به سرویس احساس شود سرویس دهی برای قسمتهای متحرک و ثابت اعم از الکتریکی و مکانیکی صورت می پذیرد.همچنین هر آسانسور باید مطابق “چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور”ماهیانه حداقل یکبار مورد سرویس قرارگیرد.

تعمیرات پیشگیرانه

این تعمیرات زمانی صورت می گیرد که هنوز امکانات وسایل نصب شده در حال کار بوده و دچار خرابی نشده است .هدف از تعمیرات پیشگیرانه آن است که خرابی سیستم به تعویق افتد و فاصله های بین خرابیها رو افزایش بگذارد.ویا جلوی خرابی های احتمالی گرفته شود.

تعمیرات خرابی

این تعمیرات مربوط به مواردی است که دستگاه از کار افتاده است و نمی تواند به وظایف پیش بینی شده عمل کند.با انجام تعمیرات لازمه، آسانسور مجددا راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرارمی گیرد.

 

کلیه بازرسی ها بر اساس استانداردهای ذیل انجام می گیرد :

– استانداردهای جهانی (EN81,ASME,A17.1 ,…).

– استانداردهای ملی ایران ۱-۳٫ ۶۳ .

در عملیات بازرسی جامع آسانسورها موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرد :

– عملکرد قفلها و دربهای کابین و طبقات

– سیستم تعلیق کابین و مکانیزم تعادل و مسیر حرکت کابین

– سیستم های کنترلی ، ایمنی ، الکتریکی و محرکه آسانسور

– عملکرد ترمز ایمنی ، گاورنر و ضربه گیرها

اما کاربران آسانسور باید دقت کنند که بسیاری از خرابیها به مرور اتفاق می افتد(مانند سایش سیم بکسل و شیارهای مربوط به آنها،شل شدن اتصالات،خستگی قطعات و غیره)که شاید بهره برداران آسانسور متوجه این موارد و خطرات احتمالی نشوند.لذا واگذاری سرویس و نگهداری آسانسور به شرکتهای مرتبط می تواند اطمینان کامل استفاده کنندگان از آنرا به همراه داشته باشد.و کاربر مطمئن شود که مجموعه آسانسوری در حال حفاظت است و سیستم حفاظت آن مطابق استانداردهای معین پیگیری می شود.به یاد داشته باشیم سرویس و نگهداری صحیح و به موقع تضمین دهنده ایمنی آن و آسایش کاربران و بهره برداران می باشد.

آسانسورها مانند بقیه دستگاههای الکترونیکی و مکانیکی دستخوش تغییر هستند و بسیار پیچیده شده اند ،برای مثال مجهز به کلیدهایی هستند که اجازه دسترسی به طبقات خاصی را می دهند، توسط سیستم مدیریت کارکرد آسانسور کنترل می شوند(EMS) یا مجهز به سیستم انتخاب طبقه در خارج از کابین شده اند(DSS) .

آسانسورهای نسل قبلی نظام بسیار ساده ای داشتند بطوریکه کاملا توسط تکنیسین قابل رد یابی و رفع ایراد بودن بنابراین تعمیر و نگهداری بر پایه مهارت های الکتریکی و مکانیکی یک تکنسین مجرب و دسترسی به قطعات آسانسور بوده است اما آسانسورهای امروزی گونه ای متفاوت هستند،ریز پردازنده ها بسیاری از وظایف را برعهده دارند که بازدهی و ایمنی دستگاه را افزایش می دهند. عملکرد درست این دستگاه ها به چیزی بیش از مهارت پایه ذکر شده نیاز دارد. تکنیسین های امروزی اسانسور باید با شبکه های ارتباطی دیجیتال و عیب یابی الکترونیکی آشنائی داشته باشند.همچنین باید مهارت های پایه الکترونیکی و مکانیکی را نیز آموخته باشند . بنابراین این شخص نسبت به گذشته به منابع اطلاعات وسیع تری نیاز دارد.

- وظایف نصاب آسانسور

- بررسی و کنترل منظم چرخ دنده ها، موتورها، ترمز ها، درب ها و قفل ها برای اطمینان از امنیت آن

- انجام تعمیرات لازم

- پاسخگویی فوری به تماس های اضطراری مشتریان

- تعویض بخش های داخلی آسانسور مانند کف پوش، دکمه ها، سیستم نوردهی و سیستم های ارتباطی

- نوشتن گزارش کار

-بازرسی تجهیزات آسانسور از لحاظ رعایت شدن مسایل ایمنی در آنها

 

اهمیت تعمیر و نگهداری آسانسورها

در دنیای پیشرفته امروز، با رشد روز افزون فناوری و رشد عمودی شهرها و ترافیک عمومی بکارگیری افراد متخصص در این حرفه امری ضروری است .مراقبت و نگهداری از ساختمانها که آسانسور نیز بخشی از آنهاست اهمیت ویژای دارد.طی سالیان اخیر با افزایش تعداد ساختمانهای بلند برای جلوگیری از خسارت های جبران ناپذیر مراقبت و نگهداری باید بیشتر از قبل مورد توجه قرار گیرد و با افزایش متوسط سن جامعه که رو به کهولت دارد و همچنین با در نظر گرفتن افرادی که به دلیل هشت سال دفاع مقدس یا به هر دلیل دیگر دچار معلولیت هستند مراقبت و نگهداری آسانسورها که از آن به عنوان قلب ساختمان یاد میکنند اهمیت ویژه ای می یابد.

آسانسور وسیله ای مکانیزه است که در چهارچوب مشخص به نام چاه حرکت می کند و وظیفه جابجایی عمودی کاربران را به عهده دارد و آسانسور مجموعه ای را تشکیل می دهد که با جان کاربران در ارتباط می باشد. لذا باید ایمن، قابل اعتماد و کارا باشد که دسترسی به این موارد مستلزم بررسی مراحل سه گانه زیر است:

مرحله اول: مرحله قبل از ساخت یا مرحله طراحی، مشاوره و ساخت سازه ساختمان و چاله آسانسور.

مرحله دوم: طراحی، ساخت و مونتاژ مکانیکی و الکتریکی آسانسور.

مرحله سوم: سرویس و نگهداری و پشتیبانی آسانسور

بدیهی است از هیچ وسیله مکانیزه نمی توان انتظار داشت که توقعات کاربر را بدون نگهداری و سرویس منظم برآورده نماید، چه برسد به آسانسور که وسیله ای کاملاً پیچیده و با ظرافت های خاص خود می باشد. اکثر آسانسورهایی که بعد از سال 1377 در تهران و شهرهای بزرگ نصب شده اند شامل بازرسی کنترل ایمن می گردند؛ ولی قبل از این تاریخ اکثراً حتی تأئیدیه بازرسی نیز ندارند که عمر برخی از آنها به بالای 25 سال می رسد و عملاً دارای عملکرد مناسب و ایمن نمی باشند. کیفیت پائین و قطعات مورد استفاده در آسانسورها که بعضاً بسیاری از آنها فاقد کیفیت مطلوب و تأئیدیه های لازم می باشند، اهمیت سرویس و بازرسی ادواری را دو چندان می کند

طول عمر مورد انتظار از آسانسورها ۲۵ تا ۳۰ سال است که به دلیل استفاده نادرست این مدت بسیار کاهش یافته است .آسانسورهای نو یا قدیمی ،نیاز به بازرسی مرتب نگهداری تنظیم و بعضا روغن کاری دارد و اغلب مدیران ساختمان ناچارند بین تعمیر و نگهداری آسانسور و بودجه ساختمان تعادل برقرار کنند. دستگاههای حیاتی ساختمان مانند آسانسورها نیاز به سرویسی دارند که قابل اطمینان باشد که هم از مشکلات جلو گیری کند و هم به هنگام مواجه شدن با یکی از مشکلات سریع ایراد رفع شود . باید توجه داشت اگر عواملی مانند مدت خرابی ، نارضایتی بهره بردار و خدمات پیشگیرانه را در نظر بگیریم ، ارزانترین قرارداد تعمیر و نگهداری همواره باعث کاهش هزینه ها در بلند مدت نخواهد شد. بطور کلی میتوان گفت هرچه خدمات پیشگیرانه جامع تر و کاملتر باشند تجهیزات عملکرد بهتری خواهند داشت و از اتفاقات ناگهانی هزینه ساز کاسته خواهد شد .

یک قرارداد تعمیر و نگهداری کامل با شرکت های مناسب صاحب صلاحیت از تعمیرات اساسی و تعویض زود هنگام قطعات جلوگیری می کند و میتواند عمر آسانسور های ساختمان را بالا ببرد اما متاسفانه دیده می شود که معمولا این قراردادها دارای نواقص و با اشخاص حقیقی بصورت توافقی با مبالغ پائین بسته میشود که اطمینان بخش نخواهد بود معمولا این افراد دارای مهارت کافی برای این امر نیستند و در تمام ساعات شبانه روز نیز در دسترس نیستاند .

یک فرد توانائی حضور در چند ساختمان را در یک زمان ندارد . حالتی را در نظر بگیرید که موقعیتی اضطراری در دو ساختمان متفاوت تحت پوشش این شخص رخ داده است. همچنین این افرادی تجهیزاتی که نیاز به تعویض دارند را در انبار خود ندارند و باید در صورت نیاز از بازار تهیه کنند.طبق مقررات در حال بازنگری ، یک قرارداد تعمیر و نگهداری قراردادی است با شخصی حقوقی ( شرکت مناسب صاحب صلاحیت) که وی را متعهد به بازدید دوره ای روغن کاری تنظیم تعویض قطعه و انجام دادن تست های ایمنی برای آسانسورها و تست سالیانه آنها برای اطمینان از کارکرد ایمن آسانسور می کند .

در نهایت برای انتخاب یک شرکت تامین کننده خدمات برای تعمیر و نگهداری آسانسور باید شرکتی را انتخاب کرد که همواره و در تمام ساعات شبانه روز در دسترس باشد و در ساعات کاری خرابی های جزئی پیش آمده را در همان روز رفع کند. در هنگام انتخاب باید دقت کرد که تامین کننده این خدمات دارای تجربه و افراد فنی کافی باشد . افرادی که بتوانند مشکلات الکتریکی،الکترونیکی و مکانیکی سیستم را تشخیص بدهند و توانائی رفع آن را داشته باشند.یک شرکت قوی باید قطعات یدکی را همواره موجود داشته باشد: نه فقط قطعات کوچک پر مصرف را ،بلکه قطعات بزرگ را نیز داشته باشد. شرکت باید با شما در تماس بوده و شما را در جریان نحوه کارکرد آسانسور قرار دهد و پس از هر بازدید کارهای صورت گرفته در آن مرحله را گزارش دهد.علاوه بر این باید این توانائی را داشته باشد که شما را در جهت سرمایه گذاری برای همگام شدن با تکنولوژی جدید راهنمائی کند تا ایمنی بالاتری حاصل شود.

 

سرویس و نگهداری آسانسور

خدمات قابل ارائه بخش سرویس و نگهداری آسانسور به اختصار می توان گفت:

- سرویس و نگهداری آسانسور مطابق با استاندارد بین المللی EN-81 آسانسور
- سرویس و نگهداری آسانسورهای خاص، گیرلس، هیدرولیک و پکیج های خارجی
- ارائه چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور به مدیر ساختمان
- اجرای جنرال سرویس (General Service) در ابتدای قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور
- گارانتی قطعات نصب شده تحت پوشش قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور
- اجرای تعمیرات دوره ای توسط پرسنل متخصص و با تجربه شرکت
- ارائه خدمات پشتیبانی و آموزش از طریق وب سایت (سیستم مشتریان)
- ارائه خدمات به ساختمانهای خاص و پر ترافیک توسط سرویسکار مقیم
- ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور به طور منظم و On time
- رفع خرابی در اسرع وقت
- ارائه خدمات سرویس ، نگهداری و جنرال سرویس حتی در ایام تعطیل

نکات قابل توجه و دارای اهمیت در زمان سرویس موتورخانه آسانسور:

بررسی دمای متوسط موتورخانه و سیستم ترموستات موتور آسانسور
بررسی استحکام شاسی پایه موتور
بازدید فیوزها و اتصالات جعبه سه فاز و سیستم ارت
بازديد و تعویض روغن گيربكس موتور آسانسور
بازدید شفت موتور و گيربكس آسانسور
بازدید شيارهای سيم بكسل فلکه کششی موتور و هرزگردها
تنظیم ترمز موتور و بازدید لنت ترمز موتور آسانسور
بازدید سيم بكسل های آسانسور
نظافت موتورخانه نظافت داخل موتور ژنراتور و فن موتور آسانسور
بازدید گاورنر و اتصالات گاورنر آسانسور
بازدید ترمینالها، اتصالات و قطعات تابلو فرمان آسانسور
تست سیستم نجات اضطراری و دشارژ باطری های نجات اضطراری آسانسور

نکات قابل توجه و دارای اهمیت در زمان سرویس کابین و طبقات آسانسور:

بازدید شستی احضار طبقات
بازدید شستی احضار کابین
بازدیدروشنایی کابین
بازدیدفن و کلید فن
بازدید موزیک و اعلام طبقات
بازدید صفحه نمایش شستی کابین
بازدید عملکرد درب کابین

نکات قابل توجه و دارای اهمیت در زمان سرویس درب لولایی آسانسور:

بازدید قفلها
بازدید کنتاکتهای درب
بازدید مگنت درب بازکن
بازدید فنر درب ها
بازدید دیکتاتورها
تنظیم دربها
روغن کاری لولاهای دربها

نکات قابل توجه و دارای اهمیت در زمان سرویس درب اتوماتیک آسانسور:

بازدید قفلها
بازدید کنتاکهای درب
بازدید کفشکهای زیر درب
نظافت شیارهای درب
بازدید مکانیزم و موتور سردرب

نکات قابل توجه و دارای اهمیت در زمان سرویس چاه آسانسور:

بازدید میکروسوئيچهاي Limit حد و دور اندازهای آسانسور
بازديد و روغن كاري ريلهای آسانسور
بررسی كشش ارتجاعي سيم بكسلهای آسانسور
بازدید كابلهاي آسانسور
بازدید روشنایی چاه آسانسور
بازدید لقمه هاي ريل كابين و وزنه آسانسور
بازدید زنجير تعادل زير قاب وزنه و كابين آسانسور
بازدید کرپی ها و سربکسلهای آسانسور
بازدید اتصالات سیم بکسل به کابین و قاب وزنه آسانسور
بررسی كفشكهاي کابین و وزنه آسانسور
بررسی روغندانهای آسانسور
بررسی ترمز ایمنی پاراشوت و اتصالات میله پاراشوت به سیم بکسل گاورنر آسانسور
بررسی اتصالات و پیچ و مهره های یوک کابین آسانسور
بازدید سنسور آهنربا و آهنرباهای آسانسور
بررسی اتصالات، ترمینالها و دکمه های جعبه revision آسانسور
بازدید ضربه گیر (بافرها) کابین و قاب وزنه آسانسور
بازدید گاورنر پایین و استپ قارچی چاهک پایین آسانسور

خدمات شرکت آسانسور سمان در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور:

سرویس آسانسور گیربکس موتورخانه پایین سرویس آسانسور لیفتراکی سرویس آسانسور دودرب تونلی سرویس آسانسور کارگاهی سرویس آسانسور گیرلس سرویس آسانسور روملس سرویس آسانسور ام آر ال سرویس آسانسور باربر سرویس آسانسور ماشین بر سرویس آسانسور پاناروما سرویس آسانسور بالابر سرویس آسانسور وینچی سرویس آسانسور معلول بر سرویس آسانسور هیدرولیک سرویس آسانسور هوم لیفت

مهمترین هدف ما در بحث سرویس و نگهداری آسانسور دستیابی به:

رفع خرابی در اسرع وقت سرویس دهی منظم قیمت مناسب استفاده از تکنسین های با تجربه پیشگیری از خرابی استفاده از کادر مجرب و متخصص استفاده از بیمه مسئولیت با پوشش های کامل سرویس آسانسور طبق چک لیست ارائه خدمات خارج از ساعات اداری ارائه خدمات در روزهای تعطیل احساس آرامش و امنیت استفاده کنندگان

مهمترین هدف ما در بحث سرویس و نگهداری آسانسور دستیابی به:

رفع خرابی آسانسور در اسرع وقت

سرویس منظم آسانسور

قیمت مناسب سرویس آسانسور

استفاده از تکنسین های با تجربه در سرویس آسانسور

پیشگیری از خرابی در زمان سرویس آسانسور

استفاده از کادر مجرب و متخصص در سرویس آسانسور

استفاده از بیمه مسئولیت آسانسور با پوشش های کامل

سرویس آسانسور طبق چک لیست

ارائه خدمات سرویس آسانسور خارج از ساعات اداری

ارائه خدمات سرویس آسانسور در روزهای تعطیل

احساس آرامش و امنیت استفاده کنندگان در زمان سرویس آسانسور

مزایای سرویس و نگهداری ماهانه چیست ؟

سرویس آسانسور در فواصل زمانی مشخص

استهلاک کمتر قطعات آسانسور

بازسازی و تعویض قطعات در فاصله زمانی بیشتر

استفاده از بیمه استفاده کنندگان آسانسور در هنگام بروز حادثه

عدم توقف اضطراری آسانسور به علت خرابی

رفع خرابی های آسانسور به صورت رایگان

امنیت و راحتی استفاده کنندگان از آسانسور

در انتخاب شرکت سرویس و نگهداری آسانسور به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

مدارک ثبت شرکت در اداره ثبت اسناد و املاک کشور

پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صنعت معدن تجارت

عضو رسمی سندیکای آسانسور و پله برقی ایران

قرارداد در سربرگ شرکت و مهر معتبر

ارائه فاکتور و گزارش کار در سرویس های دوره ای ( ماهانه ) و خرابی ها

نرم افراز حسابداری ویژه سرویس و نگهداری آسانسور

به هیچ عنوان سرویس آسانسور را به یک شخص حقیقی ( هر چند ماهر ) نسپارید

عدم پرداخت هر گونه هزینه بدون ارائه سربرگ شرکت بازدید از محل شرکت و اطمینان از آدرس و تلفن ثابت

روند اجرایی خدمات سرویس و نگهداری شرکت آسانسور سمان :

قبل از قراردادسرویس و نگهداری آسانسور با اعزام کارشناس فنی ، از آسانسور مربوطه بازدیدفنی به عمل می آید در صورتی که آسانسور نقص فنی و ایمنی داشت با هماهنگی مدیر ساختمان ، ارائه پیش فاکتور صورت میگیرد ودر صورت تمایل نواقص بر طرف میشود و پس از رفع معایب قرارداد سرویس و نگهداری انعقاد میگردد. پس از انعقاد قرارداد سرویس و نگهداری یکساله ، ( ضمن آموزشهای لازم به شخص معرفی شده ) سرویس های منظم ادواری انجام می گیرد . بطور اتوماتیک آسانسورها درهر دوره یک ماهه با توجه به چک لیست تحت بازرسی قرار می گیرندو در هر دوره چک لیست بازرسی به مدیر ساختمان تقدیم میشود که در داخل آن گزارش کاملی از عملکرد سرویس کار و همچنین وضعیت قطعات مصرفی لازم به تعویض یا تعمیر قید گردیده است تا در صورت نیاز و صلاحدید مدیر ساختمان کارهای مربوطه انجام گیرد.

رسید سرویس و نگهداری آسانسور چیست و باید شامل چه بخشهایی باشد :

در رسید سرویس آسانسور لیستی از قسمتهای که توسط سرویسکار بازدید میشود مشخص میگردد تا هم سرویسکار طبق آن عمل کند و باعث نظم و فراموئش نشدن بازدید های لازمه شود و همچنین به طور کامل مشکلات و ایرادات آسانسور در هر بار بازدید در آن درج مشود تا در جهت رفع خرابی آن اقدام شود. باتوجه به اهمیت اطلاع داشتن مدیریت ساختمان از وضع فعلی آسانسور مصرفی در ساختمان ، شرکت های سرویسکار موظف هستند که ماهانه رسید سرویس و نگهداری را تکمیل و تحویل مدیر ساختمان نمایند .

نمونه رسید سرویس آسانسور

جهت دریافت نمونه رسید به شماره واتس آپ شرکت پیام دهید

تعریف سرویسکار آسانسور؟

......

وظایف سرویسکار آسانسور چیست؟

استفاده از وضعیت ظاهری و نحوه پوشش مناسب سرویسکار.
ارائه کارت پرسنلی شرکت آسانسور به مشتری در هر مراجعه.
هماهنگی تکمیلی با مشتریان در هنگام مراجعه جهت انجام سرویس ماهانه و رفع خرابی آسانسور.
رعایت نظافت ساختمان و آسانسور خصوصا دربها ، موتور خانه ، داخل کابین و داخل چاهک آسانسور محل سرویس از وظایف سرویسکاران است.
گزارش مغایرت ( آدرس ، تلفن ، واحد ، مدیریت ساختمان ، مشخصات آسانسور) در برگه سرویس و نگهداری مشتری .
هیچ کالایی مربوط به آسانسور و ساختمان بدون هماهنگی مدیر ساختمان از محل پروژه خارج نمی شود.
زمان مراجعه برای سرویس و نگهداری ماهانه آسانسور تا ساعت 21 می باشد .
نصب علائم هشدار از جمله پلاک ظرفیت ، دستور نجات دستی ، نحوه استفاده صحیح از آسانسور توسط سرویسکار انجام می شود.
تحویل آسانسور به مدیر ساختمان و یا نماینده ایشان و اخذ امضاء پس از سرویس و نگهداری ماهانه و یا رفع خرابی.
نگارش برگه گزارش و فاکتور سرویس و نگهداری آسانسور به صورت خوانا و کامل و تحویل آن به کارفرما.
رعایت کلیه موارد ایمنی مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور.
گزارش اظهارات مشتری به صورت کامل در برگه سرویس و نگهداری .
رفع هرگونه خرابی آسانسور فقط در صورت هماهنگی شرکت با سرویسکاران امکان پذیر خواهد بود.
رعایت ادب و احترام در هر شرایط .
ارائه قطعه معیوب و تعویض شده آسانسور پس از بازسازی به کارفرما .
سرویسکاران به هیچ عنوان مجاز به ارائه شماره تماس شخصی به مشتریان نیستند.

اطلاعیه سندیکای آسانسور در زمینه سرویس و نگهداری :

قابل توجه افراد حقیقی و حقوقی و مالکان و استفاده کنندگان و مدیران و هیئت مدیره ساختمانهای اداری، تجاری، مسکونی، صنعتی، بیمارستانی و غیره. به اطلاع میرساند که به علت بوجود آمدن حوادث ناگوار در بهره برداری آسانسورهایی که فاقد ایمنی کامل میباشند انجام موارد ذیل اجباری و لازم الاجرا میباشد: شرکتهای فروشنده آسانسور تا زمانی مسئولیت آسانسور فروخته شده را عهده دار خواهند بود که مالکان یا استفاده کنندگان با شرکت فروشنده قرارداد سرویس و نگهداری معتبر داشته باشند و داشتن قرارداد سرویس و نگهداری با شرکتهای عضو سندیکا ضروری خواهد بود. تمامی آسانسورهایی که از زمان بهره برداری آن سه سال می گذرد، ضروری است که توسط شرکتهای فروشنده عضو سندیکا طی قرارداد جداگانه جهت جنرال سرویس اقدام و گواهی ایمنی آسانسور را اخذ نمایند و هر سه سال یکبار تمدید آن ضروری خواهد بود. فروشنده و یا سایر شرکتهای عضو سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و خدمات وابسته را داشته باشند. بدیهی است اجرای این فراخوان از مورخ اول تیر ماه سال ۱۳۹۱ به مدت سه ماه اعلام میگردد. چنانچه از سوی مالکان و مدیران و استفاده کنندگان اقدام جدی صورت نپذیرد و باعث بوجود آمدن حوادث ناگوار جسمانی و مالی و جانی گردد، مسئولیت قانونی حوادث به عهده آنها خواهد بود. این اطلاعیه به منزله اخطار قانونی قلمداد شده که در مراجع قضایی قابل استناد خواهد بود.

....

......

....

......

....

......

....

......

تولید، واردات و تعمیر قطعات آسانسور

پیشرفت سریع صنعت آسانسور در جهان و نیاز مبرم کشورمان به تحولی عمیق و جدی در این صنعت، ما را بر آن داشت تا با استفاده از قطعات و لوازم آسانسور با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای بین المللی، سهمی مفید و کارآ در این زمینه داشته باشد. تجهیزات و قطعات مصرفی تماماٌ از معتبرترین شرکت های تولید کننده و سازنده این صنعت و در بالاترین سطح تکنولوژی روز دنیا تامین می گردد و همچنین نمایندگی فروش بسیاری از قطعات وارداتی و داخلی را در زمینه فروش و خدمات پس از فروش عهده دار گردیده است.

تماس با ما

  • آدرس : تهران
  • تلفن : 16-14 84 91 88 021
  • تلفن : 76-74 29 12 66 021
  • همراه : 05 79 577 0930

© 1398 - تمامی حقوق این وب سایت مربوط به وب سایت آسانسور سمان می باشد. | Designed by Mr.ebrahimpoor