products slide

درباره دیکتاتور آسانسور

دیکتاتور درب آسانسور

دیکتاتور آسانسور یک قطعه مکانیکی هیدرولیکی است که مانع از محکم بسته شدن درب آسانسور می شود. هر چقدر هم که شما سعی کنید درب را با شتاب ببندید این قطعه به شما این اجازه را نداده و از بسته شدن درب با شدت بالا جلوگیری می کند. این قطعه در بالای درب لولایی آسانسور نصب می شود. با وجود دیکتاتور درب آسانسور به آرامی بسته می شود. دیکتاتور درب آسانسور

نقش دیکتاتور آسانسور چیست

دیکتاتور درب آسانسور یا همان آرام بند درب آسانسور قطعه ای به ظاهر کوچک است اما نقش مهمی در عملکرد درب های لولایی آسانسور دارد. با وجود دیکتاتور آسانسور هر چقدر هم که بخواهید درب آسانسور را محکم ببندید، این قطعه امکان شنیدن صدای محکم بسته شدن درب را به شما نخواهد داد. برخلاف اعتقاد برخی از افراد ، دیکتاتور قطعه ای با مکانیزم پیچیده ای است.

درچه آسانسوری از دیکتاتور درب آسانسور استفاده میشود در آسانسور های کششی، زمانی که از درب لولایی آسانسور استفاده می شود، برای بسته شدن آرام درب ها از قطعه ای به نام دیکتاتور آسانسور بهره گیری می شود

کشور سازنده دیکتاتور درب آسانسور

این قطعه در سال های قبل وارد کشور می شد ، اما با وجود تحریم ها صنعتگران و متخصصین کشورمان دیکتاتور را به صورت مهندسی معکوس شده دیکتاتور شیندلر و اونسا طراحی و تولید نمودند.

بازار تولید دیکتاتور درب آسانسور ایران چندین سال است که این قطعه در کشور تولید می شود و به جرأت می توان گفت که بازار نیازی به دیکتاتور وارداتی ندارد.

قیمت دیکتاتور درب آسانسور

برای اطلاع از قیمت دیکتاتور آسانسور میتوانید از منوی تماس با ما ، از نحوه خرید دیکتاتور آسانسور و قیمت دیکتاتور آسانسور اطلاع بیابید.

مکانیزم دیکتاتور درب آسانسور

دیکتاتور درب آسانسور دارای سیستم و مکانیزم پیچیده است. به طوری که قطعات تشکیل دهنده آن در هم پیچیده و تنیده اند. این قطعه همراه با درب های لولایی آسانسور نصب می شود. درب های لولایی آسانسور برای آرام بسته شدن نیاز به دیکتاتور درب دارند. دیکتاتور درب آسانسور با توجه به وزن درب ها انتخاب و نصب می شود. شاید برای شما جالب باشد اینکه بدانید دیکتاتور برخلاف ظاهر و نقش کوچکی که دارد، اصلا قطعه ساده ای نیست. بلکه دارای اجزاء مختلفی است.در دیکتاتور حدود ۴۰ قطعه وجود دارد که مکانیزم آن را تشکیل می دهد.

عمر مفید دیکتاتور درب آسانسور و نحوه سرویس و نگهداری دیکتاتور آسانسور

عمر مفید دیکتاتور درب آسانسور بستگی به میزان استفاده از آسانسور دارد. اما به طور معمول این قطعه دارای طول عمر ۵ تا ۷ سال می باشد.در هنگام سرویس دوره ای آسانسور تنظیم دیکتاتور آسانسور امری ضروری است. باید دانست که دیکتاتور آسانسور با توجه به فصول سرما و گرما دچار تغییر می شود. در واقع روغن آن در اثر سرما و گرما سفت یا خیلی شل می شود.بنابراین باید سرویسکار این قطعه را مرتب تنظیم کند. دیکتاتور آسانسور یکی از قطعات مصرفی آسانسور است و به مرور زمان کارایی خود را از دست میدهد و نیاز به تعویض دارد.در آسانسور ها معمولا در صورت باز بودن درب حرکت نمیکنند (برای جلوگیری از سقوط افراد داخل چاهک آسانسور). در صورت خرابی دیکتاتور درب بطور کامل بسته نمیشود و آسانسور اخطار باز بودن درب میدهد. پس بهتر است تنطیم و در صورت نیاز تعویض این قطعه را جدی بگیریم.

اجزاء دیکتاتور درب آسانسور

دیکتاتور درب آسانسور به هیچ عنوان قطعه ساده ای نیست. زیرا خود دارای چندین قطعه کوچک است که در کنار هم سیستم دیکتاتور را تشکیل می دهند. از اجزاء اصلی دیکتاتور آسانسور می توان به موارد زیر اشاره کرد

1- پیستون

2- چرخ غلتان (قرقره)

3- سیلندر

4- مخزن روغن

5- پیچ تنظیم سرعت

6- بست فلزی

البته چندین قطعه دیگر نیز در دیکتاتور وجود دارد که توسط آنها دیکتاتور بر روی درب نصب و تنظیم می شود.

برترین دیکتاتورهای آسانسور

1- دیکتاتور آسانسور جان لیفت ترکیه

2- دیکتاتور آسانسور پارس لیفت

3- دیکتاتور آسانسور آلیفت

4- دیکتاتور آسانسور اونسا

5- دیکتاتور آسانسور ساس

6- دیکتانور آسانسور سپاهان و

نحوه نصب دیکتاتور درب آسانسور

پیشتر هم گفته شد که سازنده درب لولایی آسانسور جایی را برای نصب دیکتاتور قرار می دهد. این قطعه را می توان با یک بست فلزی همراه با دو پیچ به راحتی بر روی درب لولایی آسانسور نصب نمود.بر روی دیکتاتور یک پیچ وجود دارد که توسط آن سرعت باز و بسته شدن چرخ غلتان تنظیم می شود. این پیچ ممکن است دوسو و یا پیچ آلن خور باشد که معمولا برای تنظیم نیاز به پیچ گوشتی دو سو و یا آچار آلن می باشد. اما این پیچ در کدام قسمت دیکتاتور قرار گرفته است؟ انتهای میله پیستون و در واقع سوزن تنظیم خروجی روغن محلی است که پیچ تنظیم قرار گرفته است. تنظیم سرعت چرخ غلتان توسط این پیچ باید با دقت بالایی صورت گیرد. وقتی پیچ را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانیم، درب آسانسور به آرامی بسته می شود و اگر پیچ را بر خلاف حرکت عقربه های ساعت بچرخانیم درب با سرعت بالاتری بسته خواهد شد. ، سرعت دیکتاتور توسط پیچی که بالای آن تعبیه شده است قابل تنظیم می باشد.

عنوان

متن

عنوان

متن

تولید، واردات و تعمیر قطعات آسانسور

پیشرفت سریع صنعت آسانسور در جهان و نیاز مبرم کشورمان به تحولی عمیق و جدی در این صنعت، ما را بر آن داشت تا با استفاده از قطعات و لوازم آسانسور با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای بین المللی، سهمی مفید و کارآ در این زمینه داشته باشد. تجهیزات و قطعات مصرفی تماماٌ از معتبرترین شرکت های تولید کننده و سازنده این صنعت و در بالاترین سطح تکنولوژی روز دنیا تامین می گردد و همچنین نمایندگی فروش بسیاری از قطعات وارداتی و داخلی را در زمینه فروش و خدمات پس از فروش عهده دار گردیده است.

تماس با ما

  • آدرس : تهران
  • تلفن : 6-5-14 84 91 88 021
  • تلفن : 76-74 29 12 66 021
  • همراه : 05 79 577 0930

© 1398 - تمامی حقوق این وب سایت مربوط به وب سایت آسانسور سمان می باشد. | Designed by Mr.ebrahimpoor