slide wittur-jack

آسانسور هیدرولیک
آسانسورهایی که حرکت در آنها به واسطه فشار روغن اعمال شونده به شفت جک انجام می شود.

 

witturjac

 

پاور یونیت :
پاور یونیت تولید کننده نیروی محرکه و ایجاد کننده فشار بر روغن برای حرکت جک می باشد .
اجزای پاور یونیت ها عبارتند از :
تانک، موتور، مجوعه شیر ها، پمپ

photo 2016 06 13 00 53 39 

 

جک:
رابط تبدیل کننده نیروی هیدرولیک ( سیال روغن) به نیروی مکانیکی است.
اجزای جک هیدرولیک عبارتند از:
پکینگ، سیلندر، شفت، رپچر ولو

jack

 

 

 

کاراسلینگ:

کاراسلینگ فریم نگهدارنده کابین است . کاراسلینگ های صنعتی از پیش آماده، در ابعاد استاندارد دهانه ریل 60، 70 ، 80، 90 و 110، و در مدل های یکطرفه، دوطرفه و پیتلس، موجود می باشند.

این کاراسلینگ ها مجموعه ی کامل پاراشوت، ستون زیرجک، رولر، کفشک و قلاب سربکسل های مخصوص، فلکه هرزگرد، نگهدارنده جک، براکت های اتصال جک، صفحه شابلون و ... را در بر دارند.

wittur car sling WCF16

 

 

پاوریونیت ویتور ایتالیا

عامل تولید نیرو و حرکت در آسانسور هیدرولیک" Power Unit" است،
که علاوه بر کیفیت قطعات اصلی نحوه تولید و مونتاژ آن با اهمیت است .

 centralinaHE

بخشی از مزایای پاوریونیت های Wittur

- حرکت بسیار نرم و دقیق
- صدا و نویز بسیار کم 75-95dB
- طراحی مهندسی ویژه
- شیر اصلی Shat Off valve مجهز به فیلتر
- قابلیت آزمایش صحت عملکرد شیر ترکیدگی Rapture Valve
- مجهز سیستم تشخیص اضافه بار
- متعادل ترین حجم روغن برای کارکردی بهتر
- قابلیت نصب بوبین تاخیری EVS
- مجهز به شیر اضطراری Emergency وبوبین اضطراری جهت نصت سیستم نجات اضطراری (Black out)

 

witturjac 01تعریف پمپ دستی:

از ادوات ایمنی مهم در سیستم هیدرولیک پمپ دستی Hand Pump در شرایط اضطراری امکان حرکت کابین به سمت بالا را ایجاد می کند و گزینه های نجات بیشتری را در مواقع لزوم فراهم می آورد. وجود این قطعه تضمینی بر تطابق محصول با استاندارهای بین المللی است.

شیرهای هیدرولیک وسایلی برای کنترل انرژی هیدرولیکی هستند و قادرند تا جهت، دبی و فشار را کنترل و تنظیم کنند. شیرهای هیدرولیک به چهار دسته تقسیم می شوند که بر اساس نیاز انتخاب و بکار گرفته می شود.  سیال هیدرولیک، انرژی تولید شده در بخش تولید توان را به عمل کننده ها می رساند. (سیلندرها و هیدرو موتورها) سیالات هیدرولیک خواص متنوع زیادی دارند که می بایستی به هنگام انتخاب برای هر کاربرد در نظر گرفته شود. خواص مورد نیاز در موارد مختلف دارای کاربری متفاوت هستند. سیال هیدرولیک با پایه نفتی که بیشترین کاربرد را دارد. بنام روغن هیدرولیک شناخته می شود.

 

witturjac 01تعریف شیر هیدرولیک HDU:

یکی دیگر از اجزا ایمنی در آسانسورهای هیدرولیک ویتور میباشد. این تکنولوژی برای مهار حرکات ناگهانی و غیرقابل کنترل کابین طراحی شده و برای سیستم های جدید و در حال کار قابل تعبیه است. 

شیر هیدرولیک به عنوان اصلی ترین و موثر ترین قسمت سیستم هیدرولیک است که وظیفه اصلی تغییر دادن جهت حرکت و عضوی از فرمان دهنده ی سیستم هیدرولیکی به شمار می آید. در کنار تغییر مسیر حرکت می توان دبی و فشار سیستم را توسط شیر هیدرولیک کنترل کرد. از این سه مورد از اصلی ترین عملکرد های یک شیر هیدرولیک نام برده می شود. گاهی اوقات مشتریانی با هیدرو نرما تماس می گیرند که خواهان خرید شیر هیدرولیک هستند در حالی که از آنها می پرسیم که در چه جاهایی قرار است نسب شود دچار سر در گمی می شوند. اساسا شیر هیدرولیک در جاهایی بکار برده می شوند که برای جریان سیال ( گاز و مایع ) اختلاف فشاری باشد. 

 

witturjac 01

تعریف اینورتر هیدرولیک:

فناوری ویژه اومارلیفت که قابلیت کنترل انرژی در پمپ روغن را به سیستم مس دهد. به کمک کنترل هوشمند اینورتوری ، صرفه جویی قابل ملاحظه ای در برق مصرفی آسانسور رخ داده است و دیماند الکتریسیته ی مورد نیاز برای پروژه نیز کاهش می بابد. 

 

 

 


 

witturjac 01شیر ترکیدگی (Rupture Valve):

مهم ترین رکن ایمنی آسانسورهای هیدرولیک، شیر ترکیدگی یا شیر اطمینان است که از خروج سریع روغن از جک که مترادف با سقوط کابین است جلوگیری به عمل می آورد. عملکرد مطمین این قطعه شرط اساسی برای نصب سریع آسانسور است.

 

 

 

witturjac 01تجهیزات هیدرولیک ویتور (اومارلیفت):

به گونه ای طراحی شده است که تست شیر اطمینان در هنگام نصب امکان پذیر بوده  و هیچ ریسکی از این ناحیه به بهره برداران وارد نمی گردد. وجود شیر اطمینان و قابلیت تست آن، حداقل استاندارد کیفیت و ایمنی آسانسور هیدرولیک را معین می کند.

 

 

 

witturjac 01تکنولوژی ویتور (اومارلیفت) :

برای تولید این قطعه منحصر به فرد بوده و گواهینامه های بین المللی معتبری در این راستا دریافت نموده که از آن جمله تاییدیه موسسه SUD TUV قابل ذکر است. شیر ترکیدگی ویتور برای قلوی 5 تا 600 لیتر در دقیقه و در سایزهای مختلف موجود می باشد.

 

 

 


 

witturjac2پاور با شیر مکانیکی:

پاوریونیت های هیدرولیک متداول با شیر مکانیکی عمل میکنند. کار پاوریونیت تولید نروی محرکه و ایجاد فشار بر روغن برای حرکت جک و به تبع آن کابین است و شیر مکانیکی درصورت تنظیم صحیح توسط تکنسین های آموزش دیده ، نرمی دلپذیر حرکت و توقف آسانسور را تضمین مینماید.

شیرهای کارخانه اومارلیفت با تکنولوژی انحصاری طراحی شده و مجهز به فیلتر با قابلیت تنظیم 360 درجه می باشد و نوآوری ثبت شده KIT SILENZIO عملکرد بسیار آهسته و بی صدای دستگاه را سبب می شود.

 

 

 

 

witturjac3پاورهای الکترونیکی

پاور بقا شیر الکترونیکی در مقایسع با شیر مکانیکی متداول چندین مزیت را فراهم می آورد. از جمله انتقال کمتر حرارت به روغن از طریق کنترل زمان عماکردمصرف 30 درصد انرژی کمتری و لولنگ بسیار دقیق. این فم آوری با همکاری شرکت بوخر سويیس به قبازار آسانسور عرضه شده است.

 

 

 

 

 

 

witturjac4پاورهای اینور تری

پاورهای هیدرولیک مجهز به vvf فناوری نوین و انقلابی مجموعه ی اومارلیفت هستند که هزینه های عمومی آسانسور هیدرولیک را به شکل قابل تئجهی کاهش می دهند. از نقاط ضرفه جویی،کاهش 50 درصدی انرژی مصرفی، عدک نیاز به کولینگ در آسانسورهای پرتردد و امکان اتسفاده از پاورهایی با توان پایین تر می باشند.

 

درباره محصولات جک ویتور Wittur

تاریخچه شرکت آسانسور OMAR LIFT (ویتور)

شرکت آلمانی ویتور توسط هورست ویتور در سن 26 سالگی در زمینه تولید درب های آسانسور و تجارت در قطعات آسانسور در سال ۱۹۳۶ تاسیس شد و نام قبلی شعبه ایتالیایی آن O.M.A.R بود که در ابتدا تجهیزات هیدرولیک صنعتی تولید می کرد و بعد از ۱۵ سال شروع به تولید جک برای جرثقیل کامیونی کرد.در سال ۱۹۷۷ اولین جک و پاوریونیت آسانسوری را تولید کرد و خیلی سریع به تولید در این بخش تمرکز کرد.در سال ۱۹۹۳ شرکت O.M.A.R به ویتور پیوست. ویتور از بزرگترین و با کیفیت ترین شرکتهای تولید کننده قطعات آسانسور در جهان می باشد. محل کارخانه در شهر برگامو نزدیکی شهر میلان ایتالیا است. هم اکنون کالاهای اصل ویتور ایتالیا در ایران با نام تجاری OMAR LIFT (اُمارلیفت) عرضه می گردد.

تاریخچه هیدرولیک

در سال ۱۸۲۸ انجمن هیدرولیک بوفالو در منطقه صنعتی و مرکز تولید صنایع نساجی با استفاده از ایجاد کانال هیدرولیک و نیروی آب به رهبری دکتر جانسون در شهر بوفالوی نیویورک تاسیس شد.
در سال ۱۸۳۳ کارگران معدن در کوه Harz با استفاده از میله های عمودی رفت و برگشت به عمق ۶۰ متری را تجربه کردند.
پس از چندین تجربه دیگر سرانجام در سال ۱۸۴۶ اولین آسانسور هیدرولیک با فشار آب توسط سرویلیام آرمسترانگ ساخته شد.

چرا آسانسور هیدرولیک محبوب است؟

آسانسور های هیدرولیک در ساختمان های بدون امکان احداث موتورخانه و ساختمان های کم ارتفاع (در ایران ۱۸ متر و با سرعت ۰/۷۵ متر بر ثانیه و در آمریکا تا ۳۰ متر و با سرعت ۱ متر بر ثانیه) یکی از انتخاب های ایده آل است.
اگر شما نیز آسانسوری میخواهید که با کم ترین صدا، بدون هیچ گونه لرزش در ساختمان و ۵۰%مصرف انرژی کم تر نسبت به آسانسورهای معمولی با نرمیت فوق العاده برای شما کار کند، هیدرولیک بهترین اتخاب می باشد.
امروزه از آسانسورهای هیدرولیک در دو صورت جک از پایین برای توقف های کمتر و جک از بغل برای تعداد توقف های بالاتر استفاده می شود.

دلایل استفاده از آسانسورهای هیدرولیک

- حرکت فوق العاده نرم و روان
- عدم نیاز به موتورخانه
- استارت و استوپ بدون ضربه حتی بدون نیاز به سیستم درایو
- هزینه آهنکشی کمتر نسبت به آسانسورهای کششی(معمولی)
- صدای بسیار کم و عدم احساس حرکت آسانسور در ساختمان
- عدم لرزش در هنگام حرکت به دلیل توزیع وزن کابین به سمت زمین نه بر روی ساختمان
- ۵۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق

تشریح مزیت های آسانسور هیدرولیک

- حرکت نرم و روان؟ چگونه؟
ذاتا وقتی نیروی محرکه آسانسور شما روغن، جک و پمپ هیدرولیک باشد نمی توان حرکتی همراه با شوک و ضربه را درآن شاهد بود. پس به دلیل خزش روغن به آرامی و به وسیله شیرهای برقی که جریان روغن را به داخل جک کنترل می کنند ، حرکتی نرم را القا می کند.

-عدم نیاز به موتورخانه؟
نیروی محرکه و تکیه گاه آسانسورهای هیدرولیک در پایین ترین طبقه و بر روی زمین قرار دارد و هیچ نیازی به هزینه احداث موتورخانه مجزا در پشت بام ندارد. پاوریونیت آسانسور هیدرولیک در فضای کمی در کنار جک هم می تواند قرار بگیرد.

- صرفه جویی در مصرف برق؟ چگونه؟
در آسانسورهای هیدرولیک نیز مانند آسانسورهای کششی(معمولی) از برق ۳ فاز استفاده می شود اما با این تفاوت که در این سیستم هنگام حرکت رو به پایین کابین آسانسور به صورت موتور خاموش و با استفاده از نیروی ثقل کابین و تخلیه روغن از درون جک انجام می شود و این یعنی ۴۸ درصد صرفه جویی در مصرف برق.

هزینه آهنکشی چگونه کم می شود؟
به دلیل این که در آسانسور های هیدرولیک تمامی نیروهای وارده در یک سمت و آن هم سمت جک قرار دارد باعث صرفه جویی در هزینه آهنکشی و استفاده از نبشی قوی در سمت جک و نبشی نمره پایین در سمت درب ها می باشد.

- بی صدا و بدون لرزه؟
معمولا ساکنین طبقات آخر همیشه از شساختمان را مشاهده نخواهید کرد.

- فضای بیشتر برای کابین هم می خواهید؟
در آسانسورهای کششی(معمولی) ۳۰-۴۰ سانتی متر از فضای خالی را وزنه تعادل و قاب وزنه اشغال میکند. در هیدرولیک چطور؟
اصلا وزنه ای وجود ندارد که فضایی را هم اشغال کند! پس هم فضای کابین بزرگتر می شود و هم ارتعاش و لرزش کمتر ایجاد می شود.

...

تولید، واردات و تعمیر قطعات آسانسور

پیشرفت سریع صنعت آسانسور در جهان و نیاز مبرم کشورمان به تحولی عمیق و جدی در این صنعت، ما را بر آن داشت تا با استفاده از قطعات و لوازم آسانسور با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای بین المللی، سهمی مفید و کارآ در این زمینه داشته باشد. تجهیزات و قطعات مصرفی تماماٌ از معتبرترین شرکت های تولید کننده و سازنده این صنعت و در بالاترین سطح تکنولوژی روز دنیا تامین می گردد و همچنین نمایندگی فروش بسیاری از قطعات وارداتی و داخلی را در زمینه فروش و خدمات پس از فروش عهده دار گردیده است.

تماس با ما

  • آدرس : تهران
  • تلفن : 16-14 84 91 88 021
  • تلفن : 76-74 29 12 66 021
  • همراه : 05 79 577 0930

© 1398 - تمامی حقوق این وب سایت مربوط به وب سایت آسانسور سمان می باشد. | Designed by Mr.ebrahimpoor